+420 603 219 619 info@senzadomo.cz

V době koronavirové epidemie si lidé čím dál tím více uvědomují nutnost chránit se před viry i bakteriemi. Desinfekce se v dnešních dnech využívají ve větším množství firmy po celém světě se snaží přicházet s bezpečnými řešeními každodenních problémů. S jedním takovým nápadem přišel největší český výrobce dveří na míru, společnost SAPELI.

Podařilo se jim vytvořit celou nabídku dveří s antibakteriálním povrchem včetně kliky, která je u dveří nejvyužívanější částí a dotýká se jich hlavně ve veřejných prostorách velká spousta rukou. Antibakteriální dveře by tak mohly pomoci v kancelářích, veřejných budovách, ale hlavně v nemocnicích, kde jsou uklízecí služby v poslední době přetížené.

„Zákazníci se na možnost pořízení antibakteriálních povrchů v poslední době velmi zaměřili. Zareagovali jsme nabídkou vysokotlakých laminátových povrchů, které mají schopnost ničit bakterie a antibakteriálními klikami. Zájem je obrovský,“ poznamenal obchodní ředitel SAPELI Marek Sedlák, podle kterého firma využila k vývoji spolupráci s předními světovými výrobci vysokotlakých laminátů.

Ilustrační fotografie antibakteriálních dveří firmy SAPELI.
Ilustrační fotografie antibakteriálních dveří firmy SAPELI.

Speciální laminát od společnosti Egger a Polyrey je zdravotně certifikovaný, má vysokou odolnost proti vlhku, poškození, je bezpečný pro pokožku i potraviny. Zároveň je schopný odolat teplu, čistícím prostředkům a zabraňuje růstu plísní a bakterií. Takto vyráběné lamináty dokážou během 24 hodin na povrchu zahubit až 99,9 procenta všech bakterií. Antibakteriální vlastnost dveří je doživotní a nevyžaduje žádné speciální zacházení, kromě běžného omývání. Ke dveřím navíc SAPELI dodává také speciální kliku z antimikrobiální mědi, která podle výzkumu snižuje riziko infekcí až o 40 procent.

Vedení společnosti proto věří, že antibakteriální laminátové dveře najdou využití nejen v nemocnicích, domovech pro seniory nebo školách, ale i na všech vysoce frekventovaných veřejných místech jako fitness studia, restaurace, hotely či obchodní domy. I takové nápady nám mohou pomoci současnou nepříjemnou situaci lépe zvládnout.

 

Zdroj: https://www.lidovky.cz/byznys/firmy-a-trhy/antibakterialni-dvere-a-kliky-maji-pomoci-v-nemocnicich-i-kancelarich.A201018_165012_firmy-trhy_jei